Kontaktujte nás: 0905 344 922 | marian@koperniech.sk

MUDr. Marián Koperniech

plastický chirurg

Narodil som sa 11. októbra 1980 v Poprade. Gymnázium som absolvoval v rodnom Poprade maturitou v roku 1999. V tom istom roku som nastúpil na Lekársku fakultu Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, ktorú som úspešne ukončil v roku 2005.

Hneď po promócii som začal naplno pracovať na Oddelení úrazovej a rekonštrukčnej chirurgie v Poprade. Tam som získal základy a cenné zručnosti pri náročných operáciách takmer všetkých častí ľudského tela. Detailne mi to pomohlo spoznať tkanivá a získať k nim nevyhnutne potrebný cit. V roku 2010 som úspešne ukončil špecializačné štúdium v odbore Úrazová chirurgia tzv. "atestáciou" a stal som sa Traumatológom.

Už v prvom roku práce na úrazovej chirurgii ma v jednej z mnohých nočných služieb prekvapil 80 ročný pán doktor, ktorého som ošetroval. Mal rozsiahlejšiu tržnú ranu na hlave a čele. Dodnes mi v ušiach znejú jeho slová: "Vy budete plastický chirurg, pane doktore". Od tej noci som sa s tou myšlienkou začal pohrávať.

Zhoda okolností spojila v roku 2010 v ten správny čas na správnom mieste cesty mňa a MUDr. Dušana Červeňa. "Padli sme si do oka" nielen po odbornej ale aj ľudskej stránke a ponúkol mi prácu po svojom boku v Banskej Bystrici na estetickej plastickej chirurgii, kde som nastúpil v marci 2011. Starostlivou rukou doktora Červeňa som bol zasvätený do tajomstiev plastickej chirurgie - láskavo sa so mnou podelil o najúspešnejšie chirurgické techniky vybrúsené dlhými rokmi jeho skúseností. Túto nezmazateľnú pečať budem hrdo niesť so sebou ďalej. V roku 2014 som úspešne absolvoval aj špecializačnú skúšku z Plastickej chirurgie a získal ďalšiu "atestáciu".

Pravidelne sa zúčastňujem domácich aj zahraničných kongresov, kurzov a rôznych vzdelávacích aktivít. No pre plastického chirurga je najcennejšie mať za sebou čo najväčšie množstvo praktických skúseností. Mal som to šťastie, že ani na úrazovej chirurgii ako začínajúci chirurg a neskôr pod krídlami MUDr. Červeňa na plastickej chirurgii som sa na nudu naozaj sťažovať nemohol a operačná sála sa stala mojim druhým domovom. K dnešnému dňu je to niekoľko tisíc operovaných ľudí ako hlavný alebo asistujúci chirurg.

No len vďaka vám, ktorý sa mi s dôverou vkladáte do rúk každým rokom viac a viac, som mohol posunúť svoje pôsobenie opäť o krok vpred - do súkromnej kliniky Medicentrum Zvolen, kde pôsobím spoločne s vlastným tímom od začiatku roka 2019. Niekoľko dni v mesiaci naďalej operujem i v medicínsko-estetickom centre Medicor v Poprade.