Zmenšenie a úprava pŕs

Na našej klinike vykonávame zákroky na skrášlenie vzhľadu pŕs. Zmenšenie, modelácia, či ich podvihnutie pomáha ženám cítiť sa lepšie po fyzickej aj psychickej stránke.

Viac informácií
mobil zmensenie a uprava

Hypertrofické prsníky sú prsníky nadpriemernej veľkosti, ptotické (ochabnuté) prsníky sú prsníky subjektívne zhoršeného estetického tvaru, ktoré sú spôsobené stratou objemu a/alebo elasticity kože, s čím je spojený pokles polohy dvorca a bradavky, často asymetricky na pravej a ľavej strane. Klientka má zdravotné problémy (ortopedické, neurologické, kožné) či psychologické problémy alebo ju takéto prsníky obmedzujú v bežnom živote (napríklad pri športe či vo výbere oblečenia).

Pri redukčnej mammaplastike aj mastopexii sa odstraňuje nadbytok tkaniva prsníkov a modeluje sa zostávajúce tkanivo prsníka a nadbytočná koža tak, aby sa komplex bradavky a dvorca presunul do esteticky vyhovujúceho postavenia. Cieľom zákroku je celková úprava tvaru prsníkov.

Zákroky na skrášlenie prsníkov na našej klinike:

  • Redukčná mammaplastika (zmenšenie)
  • Mastopexia (modelácia)
  • Výmena/odstránenie implantátov

Priebeh operácie

Ide o operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne 2-3 hodiny, počas ktorého sa presúva prsný dvorec s bradavkou do novej polohy, zmenšuje/modeluje sa prsná žľaza, odstraňuje sa nadbytočná koža a prsné tkanivo. Výsledné jazvy sú okolo dvorca a smerom kolmo nadol (tvar lízanky), v prípade potreby aj v podprsníkovej ryhe (tvar kotvy). Do každého prsníka je dočasne vložený drén na odvádzanie prípadných sekrétov.

priebeh operácie
rekonvalescencia

Pooperačný režim

Zákrok si vyžaduje 1 noc na klinike a doprovod pri odchode. Pre minimalizovanie rizika možných komplikácií je potrebné nosiť podprsenku, fyzicky sa šetriť a spávať na chrbte minimálne 6 týždňov od operácie. Kontroly sú po prvom, druhom a šiestom týždni od operácie. Výsledný vzhľad prsníkov možno očakávať po 3 mesiacoch od operácie, v závislosti od individuálneho hojenia.

Cena zákroku od 3100 € do 3900 € (podľa zvoleného zákroku)

Premeny po mastopexii a mammaplastike

Pár ukážok našej práce, ktoré znázorňujú skutočných pacientov PRED a ich pooperačné výsledky 1 mesiac PO zákroku