Zväčšenie a úprava pŕs

Zväčšenie prsníkov silikónovými implantátmi je zákrok, ktorý sa vykonáva z viacerých dôvodov. Hlavnými sú malé prsia (hypoplázia prsníkov), mierne ochabnuté prsia alebo vrodená asymetria prsníkov. Augmentáciou je možné dosiahnuť vytúžený vzhľad a veľkosť prsníkov.

Viac informácií
mobil zmensenie a uprava

Zákrok pomôže skrášliť:

  • Malé prsia
  • Ochabnuté prsia
  • Asymetrické prsia

Priebeh operácie

Ide o operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne 1 hodinu, počas ktorého sa z vopred dohodnutého rezu na koži vytvorí priestor pod veľkým prsným svalom, vložia sa implantáty a rany sa zašijú. Existujú 2 základné typy prsníkových silikónových implantátov a to anatomické alebo okrúhle. V obidvoch je kohézny zdravotnícky silikónový gél a ich povrch je hladký alebo texturovaný. Implantáty majú rôzne rozmery: šírku, výšku, objem a projekcu. Implantáty je možné vložiť cez pazuchu, z podprsníkovej ryhy alebo z okolia dvorca a sú umiestnené z väčšej časti pod veľký prsný sval. Tento typ umiestnenia nespôsobuje žiaden problém s kojením, mamografiou, sonografiou, CT alebo MRI.

priebeh operácie
rekonvalescencia

Pooperačný režim

Zákrok si vyžaduje 1 noc na klinike, doprovod pri odchode a šesťtýždňový pooperačný režim. Užívanie analgetík (liekov proti bolesti) doporučujeme podľa potreby. Prvých 10 dní po operácii je nutné nepretržite nosiť pooperačnú podprsenku a pás a nesprchovať si hornú časť tela. 6 týždňov po operácii je potrebné nosiť kompresívnu pooperačnú podprsenku (prvé 3 týždne non-stop a ďalšie 3 týždne na noc), fyzicky sa šetriť, spávať na chrbte a maximálne obmedziť šoférovanie z dôvodu minimalizovania rizika možných komplikácií. Kontroly sú po 10 dňoch a v šiestom týždni od operácie, ideálne aj potom každý rok. Rok po operácii nedoporučujeme otehotnieť z dôvodu možnej alternácie výsledného efektu po augmentácii. Definitívny výsledok je možné očakávať o 3 až 6 mesiacov, v závislosti od individuálneho hojenia.

Cena zákroku od 2800 € do 4100 € (+ cena implantátov od 600 €)

Premeny po augmentácii

Pár ukážok našej práce, ktoré znázorňujú skutočných pacientov PRED a ich pooperačné výsledky 1 mesiac PO zákroku