Nos

Rhinoplastika je operácia nosa, pri ktorej sa upravuje jeho vonkajší vzhľad, ktorý je buď dlhodobo esteticky nevyhovujúci alebo poúrazový.

Viac informácií
nos
mobil nos

Korekcie nosa v našom portfóliu:

  • Korekcia mäkkých častí nosa
  • Operácia nosa (rhinoplastika)

Priebeh operácie

Rhinoplastika je operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne 1-2 hodiny, počas ktorého sa z nosového vchodu odpreparujú nosové chrupavky a nosové kosti. Podľa potreby a predchádzajúceho dohovoru s klientkou/klientom sa tvaruje nos do požadovaného tvaru úpravou kosteného skeletu a chrupaviek. V niektorých prípadoch je potrebné použiť vlastné chrupavky (z nosa alebo ucha) alebo zmenšenie nosových dierok na vytvarovanie požadovaného tvaru. Po úprave nosa sa nosová sliznica zašije a do nosa sa zavedie tamponáda, ktorá tlačí na sliznicu zvnútra, aby sa prihojila a redukovala krvácanie. Na konci sa na nos naloží sadra a prichytí náplasťou na tvár. Pri zatvorenej rhinoplastike výsledné jazvy nie sú viditeľné, pretože rezy sú vedené vnútri v nosovom vchode.

priebeh operácie
rekonvalescencia

Pooperačný režim

Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a šesťtýždňový pooperačný režim. Po operácii je potrebné ponechať na nose sadru a v nose tamponádu, a taktiež užívať lieky proti opuchom Aescin 3×2 tbl. Tamponáda sa vyberá na 5. deň. Následne sa odporúčajú vnútorné repíkové obklady 3x denne na urýchlenie hojenia a morská voda v spreji na zvlhčenie sliznice. O 12 dní od operácie sa odstraňuje sádra. Následná kontrola je o mesiac, kedy Vám ukážeme ako sa vykonávajú tlakové masáže. Keďže hojenie po opercácii nosa je “beh na dlhú trať”, nos mení svoj tvar aj do jedného roka od operácie. Po 3 – 6 mesiacoch však môžete očakávať najväčšiu zmenu.

Cena zákroku od 1400 € do 2900 € (podľa zvoleného zákroku)

Premeny po korekcii nosa

Pár ukážok našej práce, ktoré znázorňujú skutočných pacientov PRED a ich pooperačné výsledky 1 mesiac PO zákroku