Pokožka tváre

Face lift je operácia poklesnutých tkanív tváre spôsobených starnutím kože a podkožných tkanív, pri ktorej sa upravuje vonkajší vzhľad tváre a krku s cieľom sviežejšieho, mladšieho vzhľadu.

Viac informácií
mobil pokozka tvare

Na skrášlenie pokožky tváre sú určené tieto zákroky:

  • Face lift
  • Midface lift
  • Lifting v oblasti spánkov
  • Lifting čela
  • Zdvihnutie obočia

Priebeh operácie

Ide o operačný zákrok v celkovej alebo lokálnej anestézii, v polohe na chrbte, trvajúci približne tri až štyri hodiny, počas ktorého sa koža na tvári a krku podmínuje, vrstvu SMAS (povrchový svalovo- väzivový systém) stehmi spevníme a napneme ochabnuté tkanivá, odstráni sa nadbytočná koža a rany sa zašijú. Výsledné jazvy sú vedené vo vlasovej hranici popred ucho, okolo lalôčika za ucho a do vlasovej hranice. Pre dosiahnutie žiadaného výsledku je niekedy potrebné tento zákrok skombinovať aj s liposukciou podbradku.

priebeh operácie
rekonvalescencia

Pooperačný režim

Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a šesťtýždňový pooperačný režim. Po operácii sa ponecháva na tvári elastická bandáž minimálne po dobu 6 dní. Stehy sa odstraňujú v prípade potreby na siedmy deň. Prvý týždeň sa odporúča spávať v polosede a užívať lieky proti opuchom Aescin 3×2 tbl. Následná kontrola je o mesiac. Definitívny výsledok je možné očakávať o 3 až 6 mesiacov v závislosti od individuálneho hojenia.

Cena zákroku od 2700 € do 3900 € (v závislosti od časti tváre a rozsahu)

Premeny po facelifte

Pár ukážok našej práce, ktoré znázorňujú skutočných pacientov PRED a ich pooperačné výsledky 1 mesiac PO zákroku