Uši

Otoplastika je korekcia ušníc u klientov, ktorých chrupavka ušníc je postavená kolmejšie k hlave a spôsobuje odstávanie.

Viac informácií
mobil usi

Môže sa jednať o problém jednostranný i obojstranný, ktorý vznikol ešte v rannom detstve. Operačnou úpravou je možné zmodelovať chrupavku tak, aby uši nadobudli želaný tvar.

Je možné tiež upraviť natiahnuté, či natrhnuté ušné lalôčiky, napr. po nosení tzv. „tunelov“.

Na klinike ponúkame tieto zákroky v oblasti uší:

  • Operácia odstávajúcich uší (otoplastika)
  • Korekcia ušných lalôčikov („tunelov“)

Priebeh operácie

Otoplastika je výkon prevádzaný v lokálnej anestézii a trvá približne 90 minút. Operácia spočíva v zmäkčení a vymodelovaní chrupavky a fixovaní ušníc k hlave stehmi s prístupom zo zadnej strany ucha tak, aby nebola viditeľná jazva. V novom tvare sa uši vyplnia špeciálnou vatou a obviažu elastickým obväzom.

priebeh operácie
rekonvalescencia

Pooperačný režim

Po operácii ide klient domov v ten istý deň. Prvé 3 dni sú uši bolestivé, doporučuje sa podávať analgetiká častejšie a v nižších dávkach. Prvá kontrola je po týždni, no elastický obväz na hlave je potrebné nosiť 2 týždne. Na dvojtýždňovú kontrolu je potrebné priniesť čelenku, ktorá sa nasadí po odstránení obväzov. Tá sa nosí neustále ešte 2 týždne a potom ďalšie 2 týždne len na noc. Pri športovaní doporučujeme nosiť čelenku do 3 mesiacov od zákroku.

Cena zákroku od 400  € do 1100 €