Viečka

Korekcie viečok (blepharoplastika) realizujeme na horných, aj dolných viečkach. Niekedy môže byť odporučeným doplňujúcim zákrokom aj brow-fix, alebo midface lift.

Viac informácií
viecka
mobil viecka

Korekcia viečok (blepharoplastika) je vhodná pre klientov s nadbytkom kože na horných a/alebo dolných viečkach, ktoré sú neestetické a/alebo spôsobujú problémy s videním. Niekedy sú prítomné aj tukové “vačky”, ktoré je potrebné zredukovať. Alternatíva takejto operačnej liečby neexistuje – operácia je optimálnou a súčasne aj jedinou možnosťou korekcie.

 

Brow-fix je rozšírenie rozsahu operácie horných viečok o vnútorné stehy fixujúce obočievo vyššej polohe v prípade potreby a želania klienta. Nie je nutný žiaden ďalší rez. V indikovaných prípadoch výraznejšieho stavu poklesu strednej časti tváre je vhodné operáciu dolných viečok doplniť o takzvaný midface lift.

Zákroky pre skrášlenie očí a očného okolia:

  • Horné viečka
  • Dolné viečka
  • Brow-fix
  • Midface lift

Priebeh operácie

Zákrok je vykonávaný v polohe na chrbte v lokálnej anestézii. Pri operácii horných viečok sa rez vedie vo vráske na horných viečkach a pokračuje do vrásky za vonkajším očným kútikom tak, aby bola výsledná jazva čo najmenej viditeľná. Odstráni sa nadbytočná koža, niekedy spolu s nadbytočným tukom. Zákrok trvá približne 1 hodinu.

Pri dolných viečkach sa rez vedie minimálne 2 mm od dolných rias na dolných viečkach a pokračuje do vrásky za vonkajším očným kútikom. Odstráni sa nadbytočná koža, niekedy spolu s nadbytočným tukom. Zákrok trvá približne 1 – 1,5 hod.

Rany sú šité nevstrebateľným šicím materiálom, ktorý je potrebné o týždeň odstrániť. Po zákroku sa viečka sterilne prekryjú a priloží sa mierna kompresia.

Pri kombinácii s Midface lift-om je potrebný väčší zásah do tkanív, čo je spojené s trochu dlhšou jazvou, výraznejšími opuchmi a modrinami po zákroku, ale zároveň aj krajším finálnym efektom.

priebeh operácie
rekonvalescencia

Pooperačný režim

Po operácii je potrebný kľudový režim. Proti opuchom odporúčame napríklad voľnopredajný liek Aescin 3×1 tbl a ľadové obklady či hydrogelovú masku. Počas spánku je vhodné vytvoriť tlak na operovanú oblasť očí pomocou elastickej sieťky (Pruban) podloženou kozmetickými tampónmi. Do dňa vyberania stehov natierame operačné rany Opht.-Septonexom ung. Výsledok môžte očakávať o 6 týždňov po zákroku.

Cena zákroku od 1100 € do 1300 € (+ v prípade potreby a želania Brow-fix/Midface lift)

Premeny po blepharoplastike

Pár ukážok našej práce, ktoré znázorňujú skutočných pacientov PRED a ich pooperačné výsledky 1 mesiac PO zákroku